Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Od 1 sierpnia 2020 r . obowiązują nowe zasady dotyczące rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. Powstał nowy ogólnopolski system dla morskich i śródlądowych jednostek sportowo rekreacyjnych i rybackich- elektroniczny system rejestracji REJA 24.

Obowiązkowi rejestracji w systemie reja 24 podlegają jednostki pływające przeznaczone do uprawiania sportu lub rekreacji oraz połowu ryb: – o długości większej niż 7,5 m lub napędzie mechanicznym o mocy większej niż 15KW, – uprawiające żeglugę międzynarodową, niezależnie od wielkości mocy i napędu.

Uwaga! Właściciele jednostek pływających, o podanych wyżej parametrach mają obowiązek,
z wykorzystaniem Systemu Reja 24:

Zarejestrować te które nie podlegały dotychczas obowiązkowi rejestracji do 31 grudnia 2021 r.

Na nowo zarejestrować te, których dowody rejestracyjne zostały wydane przed 1 sierpnia 2020 r.

Termin powtórnej rejestracji dla jednostek wpisanych do dotychczasowych rejestrów do 1 stycznia 2000 r. upływa 31 lipca 2021 r.

WNIOSEK SKŁADASZ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ! Załóż konto i skorzystaj z elektronicznej skrzynki podawczej: https://interesant.reja.gov.pl

POTRZEBUJESZ WIECEJ INFORMACJI?

Odwiedź stronę REJA24.GOV.PL

Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza jest jednym z 380 punktów na terenie kraju, które może Państwo dowolnie wybrać. Jeśli macie Państwo nadal pytania zapraszamy do kontaktu z pracownikami Referatu Uprawnień i Rejestrów Wydziału Spraw Obywatelskich, po zapoznaniu się z naszą KARTA INFORMACYJNA https://www.bip.dabrowagornicza.pl/5887/dokument/141407, pod nr telefonu 32 2956901.

fot. Ilona Wiltos / grupa DG w Obiektywie