Jeżeli planujesz lub planowałeś kiedyś założenie własnej działalności gospodarczej, z pewnością wiesz o tym, że według przepisów prawa każda firma musi posiadać swoją siedzibę. W przypadku jednoosobowych działalności, freelancerów, często adres ten pokrywa się z miejscem zamieszkania. Co więcej – adres staje się wówczas publiczny, jest on dostępny chociażby w internetowej bazie CEIDG. Co więc możemy zrobić w sytuacji, kiedy nie chcemy podawać adresu zamieszkania jako siedzibę firmy?
Obowiązkowy adres firmy
Wskazanie siedziby firmy dotyczy każdego przedsiębiorcy, bez względu na rodzaj wykonywanej działalności. Zarówno jednoosobowe firmy, jak i spółki są zobowiązane do podania adresu siedziby przy wniosku składanym podczas rejestracji działalności w urzędzie. Co więcej – powinniśmy również dysponować prawnym tytułem do lokalu, tj. być jego właścicielem lub móc wykazać zgodę właściciela lokalu na prowadzenie w nim działalności gospodarczej.
Taki stan rzeczy może być bardzo kłopotliwy między innymi dla osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, a nie dysponują lokalem, który mogliby wskazać jako siedzibę firmy. Jedynym rozwiązaniem wydaje się wynajem biura fizycznego – często jednak koszt takiego wynajmu jest zbyt dużym obciążeniem finansowym, w szczególności dla firm, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie.
Biuro wirtualne – już za kilkanaście złotych miesięcznie
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest więc biuro wirtualne, gdzie za kilkanaście złotych miesięcznie możemy zyskać prestiżowy adres do rejestracji naszej firmy. Mowa o rozpoznawalnym adresie w centrum Warszawy, którym możemy posługiwać się w celach firmowych. Dla freelancerów i niewielkich firm jest to rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych w skali miesiąca, co w rozliczeniu rocznym daje już całkiem dużą sumę.
Dlaczego warto zdecydować się na wirtualne biuro? Przede wszystkim dlatego, że już za 30 złotych miesięcznie możemy mieć prestiżowy i rozpoznawalny adres. Co więcej, wiele wirtualnych biur oferuje także dodatkowe usługi, takie jak między innymi skanowanie korespondencji czy możliwość wynajęcia sal konferencyjnych na godziny. Wirtualne biuro w Warszawie dostępne na stronie https://wirtualnebiuro360.pl/ – tutaj znajdziemy więcej informacji o pakietach usług i elastycznych cennikach.
Wydaje się zatem, że wirtualne biuro jest świetnym pomysłem i rozwiązaniem dla początkujących firm, których nie stać na wynajem lokalu przeznaczonego do prowadzenia działalności gospodarczej. W szczególności w dzisiejszym, silnie scyfryzowanym świecie, jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić tysiące złotych. Warto także podkreślić, że na rynku nie brakuje ciekawych ofert z dodatkowymi usługami, takimi jak chociażby księgowość czy skanowanie korespondencji.
Jeżeli chcesz skorzystać z wirtualnego biura, sprawdź dostępne pakiety usług i elastyczne cenniki, dzięki którym będziesz mógł dopasować je do swojej działalności.