Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Gminne Biuro Spisowe w Dąbrowie Górniczej informuje, że w dniach 11 i 12 czerwca 2021 r. (piątek, sobota) w godz. od 10:00 do 16:00 w rejonie molo na terenie Pogorii III będzie można skorzystać z plenerowego stanowiska komputerowego i dokonać samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Jest to doskonała okazja dla osób, które nie mają możliwości dokonania samospisu ze względu na brak własnego sprzętu komputerowego albo obawiają się, że nie poradzą sobie z wypełnieniem formularza spisowego.

Przypominamy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: https://nsp2021.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligationshttp%3A%2F%2F

Internetowo można się również spisać w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego. W Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej funkcjonują dwa takie stanowiska, usytuowane w sali nr 2 na I piętrze. Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.

GUS zatrudnił rachmistrzów – pomogą oni spisać się respondentom, którzy nie spisali się dotychczas samodzielnie poprzez formularz internetowy lub telefonicznie na infolinii spisowej. Rachmistrzowie dzwonią z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

Plakat NSP