Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Twórcy murali mogą zgłaszać do konkursu projekty wielkoformatowych malowideł ściennych, przedstawiających Michała Spisaka. Zwycięzca otrzyma 13 tys. zł i ozdobi jedną ze ścian w centrum miasta wizerunkiem kompozytora rodem z Dąbrowy Górniczej.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lipca. W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany na budynku przy ul. 3-go Maja 22, na ścianie o powierzchni 121 m2. Praca będzie musiała zostać wykonana pod koniec sierpnia, a jej oficjalna prezentacja nastąpi 14 września – w dniu urodzin Michała Spisaka. Autor muralu otrzyma nagrodę – 13 tys. zł.

Nadesłane propozycje oceni komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli Pałacu Kultury Zagłębia, Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka.

Szczegółowe informacje dotyczące projektów, zasad uczestnictwa, zgłoszeń i regulaminu konkursu na stronie spisakkonkurs.pl

Konkurs na mural jest częścią Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka, który potrwa od 14 do 22 września w Pałacu Kultury Zagłębia.

Michał Spisak urodził się 14 września 1914 r. w Dąbrowie Górniczej, zmarł 28 stycznia 1965 r. w Paryżu. Komponował głównie utwory instrumentalne, wpisujące się w nurt neoklasycyzmu.