Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Drukuj

Pierwszy dąbrowski portal edukacyjny wystartował! Teraz dostęp do informacji dotyczących edukacji będzie zdecydowanie prostszy. Wystarczy wejść na stronę www.edukacja.dg.pl lub przez stronę miasta www.dg.pl, przez zakładkę „Dla mieszkańców” do działu „Edukacja”.

Portal edukacyjny powstał dla uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich osób zainteresowanych oświatą w naszym mieście. Przejrzysty układ menu ułatwi każdemu natychmiastowe wyszukiwanie potrzebnych informacji.

Portal jest odpowiedzią na potrzebę – dobrze przygotowanych i przystępnie podanych informacji oświatowych. Warto zauważyć, że szata graficzna i forma portalu została wydyskutowana z nauczycielami oraz dyrektorami placówek oświatowych. Jest owocem pracy całego Wydziału Oświaty. W Dąbrowskim Portalu Edukacyjnym będzie również miejsce na wymianę doświadczeń nauczycieli i dyrektorów, a także publikację relacji z ciekawych wydarzeń oświatowych – informuje zastępca naczelnika Wydziału Oświaty, Marta Bobrowska-Juroff.

Kompendium wiedzy

Co można znaleźć w portalu? Dla uczniów i rodziców przygotowano informacje na temat dąbrowskich placówek, dane podmiotów udzielających wsparcia psychologicznego i pedagogicznego oraz newsy z działalności szkół czy przedszkoli. Nauczyciele wraz z dyrektorami znajdą tu pomysły na lekcje, poznają programy oświatowe, a także akty prawne i wsparcie specjalistycznych zespołów kształcenia zawodowego. W przyszłości skorzystają z ofert w ramach „Giełdy pracy”. Młodym społecznikom, udzielającym się w szkolnych murach, polecamy zakładkę „Dla młodzieży”. Znajdą tu informacje na temat działalności Młodzieżowej Rady Miasta. Dowiedzą się, jak i w co mogą się zaangażować.

zdj. Pixabay/ fancycrave1