Drukuj

Od 24 listopada osoby, które mają 50 lat lub więcej lat mogą otrzymać skierowanie na szczepienie przypominające przeciw COVID-19 już po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Pozostałe osoby dorosłe przypominającą dawką szczepionki mogą zaszczepić się po upływie 6 miesięcy. Jako dawka przypominająca będzie podana szczepionka Pfizer lub Moderna.

Na szczepienie można zarejestrować się:
– poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl,
– poprzez aplikację mojeIKP,
– dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989,
– poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień,
– wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Wykaz punktów szczepień wraz z ich adresami i numerami telefonów dostępny jest w Serwisie Rzeczpospolitej Polskiej – Szczepienia przeciw COVID-19 w zakładce „Jak się zaszczepić?” w części zawierającej mapę punktów szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Od 25 listopada zmieniły się zasady funkcjonowania Infolinii 989.

Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na połączenie i ułatwić zapisanie się na szczepienie, do każdego, kto zadzwoni pod bezpłatny numer 989 i wyrazi zgodę na kontakt, konsultanci oddzwonią w najbliższym możliwym terminie (w godzinach 7:30 do 21:30) i zaproponują dogodny termin szczepienia przeciwko COVID-19. W tym czasie, ze względu zwiększenie obsługi zapisów na szczepienie, konsultanci będą w ograniczonym stopniu udzielali ogólnej informacji o szczepieniach. W ten sposób Infolinia będzie funkcjonowała od poniedziałku do środy w godzinach od 7.30 do 21.30.

W pozostałe dni, a także w godzinach nocnych (od 21:30 do 7:30) Infolinia będzie działała w standardowy sposób – dzwoniąc pod numer 989,będzie można połączyć się z konsultantem, który w razie pytań, udzieli ogólnych informacji o szczepieniach oraz zapisze na szczepienie przeciw COVID-19 chętną i uprawnioną do tego osobę.