Drukuj

Dziś w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” odbyło się spotkanie zastępcy prezydenta miasta Bożeny Borowiec z Janem Wrońskim, dyrektorem śląskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Uczestniczyli w nim przedstawiciele Zarządu Dąbrowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Serca”: Krystyna Chochorowska oraz Małgorzata Kozak Buchalik, Karolina Manowska, kierownik WTZ, Beata Długajczyk z PFRON oraz Marcin Słomiany, kierownik Referatu Profilaktyki i Promocji Zdrowia Wydziału Polityki Społecznej.

Okazją do spotkania był zakończony niedawno remont w WTZ zrealizowany ze środków PFRON oraz samorządu.

W ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III (obszar F) w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” przeprowadzono remont pracowni informatycznej, holu oraz ciągu komunikacyjnego. Poprawiono estetykę obiektu, a przede wszystkim poprzez wymianę starej posadzki zwiększono bezpieczeństwo uczestników. Koszt realizacji projektu wyniósł 34 479,45 zł, z czego 80% pochodziło ze środków PFRON, a pozostałą kwotę 20% dofinansowała Dąbrowa Górnicza.

Goście spotkali się z uczestnikami WTZ, obejrzeli efekty przeprowadzonego remontu, zapoznali się z pracami wykonanymi przez uczestników, a także zajrzeli do pracowni i zapoznali się z działalnością prowadzoną w dąbrowskiej placówce.

Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” od 2003 roku zajmuje się rehabilitacją zawodową i społeczną dorosłych osób z niepełnosprawnościami. W terapii zajęciowej obecnie bierze udział 63 uczestników i jest to rehabilitacja fizyczna, psychiczna, społeczna i zawodowa, polegająca na angażowaniu rehabilitowanej osoby w różne rodzaje i formy aktywności życiowej. Na uczestników zajęć czeka dziesięć pracowni: informatyczna, gospodarstwa domowego, ogrodniczo-techniczna, tkacka, szycia, haftu i makramy, ceramiczna, malarstwa, grafiki i witrażu, konserwatorska i metaloplastyki, aktywizacji I i II.

Ponadto uczestnicy mają możliwość brania udziału w licznych projektach i wydarzeniach, które są częścią prowadzonych w WTZ działań.

Więcej informacji pod nr tel.: 32 261 91 44, lub osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 (ul. Św. Antoniego 107).