UM Dąbrowa Górnicza: Program pomocy uczniom niepełnosprawnym
Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej informuje, że uczniowie dąbrowskich szkół ponadpodstawowych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego są uprawnieni do skorzystania z Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym” w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022.
Wnioski o udzielenie pomocy należy składać do 5 września 2022 do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2022/2023. Wniosek o udzielenie pomocy mogą składać:
inna osoba, za zgodą opiekunów ucznia albo pełnoletniego ucznia.
Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe zasady przyznawania pomocy można znaleźć m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium Oświaty w Katowicach .
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/program-pomocy-uczniom-niepelnosprawnym/
Autor: krystian

