Dla wielu droga pokonywana po raz pierwszy, dla innych kolejny już raz. Każdy jednak do szkoły dotrzeć musi bezpiecznie. Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej informuje o rozpoczęciu cyklu warsztatów skierowanych do dzieci w wieku od 3 do 9 lat pod nazwą „Bezpieczny powrót do szkoły”. Bezpieczeństwo zależy również od nas samych, dlatego policjanci chcą przypomnieć dzieciom i ich opiekunom, by wypracowali tylko właściwe przyzwyczajenia podczas drogi do szkoły.

Koniec wakacji, uczniowie wracają do swoich klas. Wiele dzieci drogę do szkoły pokonuje po raz pierwszy. Dla nich to zupełnie nowa sytuacja. Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej informują o rozpoczęciu cyklu spotkań skierowanym do dzieci w wieku od 3 do 9 lat pod nazwą „Bezpieczny powrót do szkoły”, by każdy uczeń mógł czuć się bezpiecznie. Już sama obecność mundurowych spowoduje, że dzieci nabiorą większego respektu do zagrożeń płynących z „drogi”. Funkcjonariusze będą odwiedzać szkoły i przedszkola po to, by przypomnieć wszystkim o zasadach bezpieczeństwa na ulicy. Zarówno kierowcy, jak i piesi powinni wypracować tylko właściwe postawy. By do zdarzeń nie dochodziło, każdy z uczestników ruchu drogowego musi wykazać się rozwagą i kulturą. W związku z tym wszystkie placówki oświatowe, które chcą uczestniczyć w cyklu warsztatów związanych z tematem „Bezpieczny powrót do szkoły”, prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny 47 85 222 60.


Początek roku szkolnego uwalnia wiele emocji. Przywiezienie dzieci, poszukiwanie miejsca parkingowego i pośpiech związany z zawodowymi obowiązkami rodziców powoduje, że musimy być mocno skoncentrowani. Ułamek sekundy może decydować o życiu drugiej osoby. Pieszy ma niezwykle małe szanse na wyjście z wypadku bez obrażeń. Pamiętajmy, że na drogi wracają młodzi ludzie, często rozkojarzeni i rozemocjonowani powrotem do szkoły. Dlatego kierowcy powinni zachować szczególną uwagę, zwłaszcza przy przejściach. A rodziców zachęcamy do tego, by podobnie jak policjanci, rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat zasad poruszania się i bezpiecznej drogi do szkoły.

 

 

  • Umundurowany policjant podczas spotkań z najmłodszymi uczniami.
  • Umundurowany policjant podczas spotkań z najmłodszymi uczniami.
  • Umundurowany policjant podczas spotkań z najmłodszymi uczniami.