Drukuj

Zima przypomniała o sobie. Przy takiej aurze trzeba być gotowym na różne wyzwania i warto znać numery, które przydają się w trudnych sytuacjach. Nie można też zapominać o tych, którzy potrzebują szczególnego wsparcia.

  • 986– Straż Miejska – zgłoszenia o bezdomnych, przebywających w czasie chłodów i mrozów w altankach na działkach, opuszczonych budynkach, prowizorycznych namiotach, klatkach schodowych czy piwnicach.
  • 987– Infolinia Wojewody – przekazywanie informacji o miejscach, gdzie przebywają bezdomni oraz osoby potrzebujące pomocy.
  • 600 405 627 – Alba MPGK – zgłoszenia dotyczące zaśnieżonych i oblodzonych gminnych dróg i chodników.
  • 993, 32 258 47 73 – Pogotowie Ciepłownicze Tauron Ciepło – zgłoszenia dotyczące awarii i problemów z ogrzewaniem w mieszkaniu.
  • 994– Pogotowie Wodno-Kanalizacyjne Dąbrowskich Wodociągów – zgłoszenia dotyczące awarii i problemów z dostarczaniem wody.
  • 991– Pogotowie Energetyczne Tauron Dystrybucja – zgłoszenia dotyczące awarii i przerw w dostawie prądu.
  • 32 262 44 10– Centrum Zarządzenia Kryzysowego – zgłoszenia dotyczące nagłych i problematycznych zdarzeń, awarii i utrudnień.

Warto pamiętać też o starszych, samotnych czy schorowanych sąsiadach – zapytać, czy wszystko u nich w porządku, a w razie potrzeby pomóc, kupić leki czy zrobić zakupy spożywcze.

Seniorzy z Dąbrowy Górniczej mogą korzystać ze specjalnej, zimowej oferty, przygotowanej przez instytucje kultury. Przy okazji wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Pałacu Kultury Zagłębia i Muzeum „Sztygarka” mogą także napić się ciepłej herbaty. Więcej informacji

Okres zimowy to również czas trudniejszych warunków na drogach – bywa ślisko, pochmurnie, przy opadach pogarsza się widoczność. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, uważać muszą też piesi, którzy poruszają się poboczem czy przechodzą przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa dobrze mieć na sobie odblaskowe elementy.