Kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wystartował na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku-Zdroju. Zajął 15 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 8 miejsce w kategorii plus 40 na dystansie 130 kilometrów.

W lipcu odbył się prestiżowy Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który przyciągnął tłumy pasjonatów biegania z całego kraju. Wśród uczestników tego wyjątkowego wydarzenia znalazł się - Kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego dąbrowskiej komendy Policji, mł. asp. Marcin Piłko, który zakończył z sukcesem bieg na trasie liczącej 130 kilometrów.
Bieg górski, z uwzględnieniem trudności terenu i niesamowitych różnic wysokości, stanowił prawdziwe wyzwanie dla uczestników. Warto podkreślić, że w tym roku do rywalizacji przystąpiło aż 211 osób, a jedynie 147 z nich zdołało ukończyć ten wymagający dystans.
Kierownik Marcin znany w lokalnym środowisku jako rzetelny funkcjonariusz i świetny sportowiec zdecydował się podjąć to wyjątkowe wyzwanie. Jego determinacja, zaangażowanie i ciężka praca w treningach zaowocowały spektakularnym wynikiem. Na mecie uplasował się na imponującym 15 miejscu w klasyfikacji ogólnej, potwierdzając swoją wyjątkową formę i umiejętności biegowe.
Jednak to nie koniec osiągnięć naszego mundurowego. Już od samego początku swojej przygody z biegami górskimi, zdecydował się rywalizować w kategorii plus 40. I to właśnie w tej kategorii zajął zaszczytne 8 miejsce. To niewątpliwie dowód na to, że wiek nie stanowi dla niego przeszkody, a wręcz przeciwnie - doświadczenie i hart ducha dają mu przewagę nad młodszymi rywalami.
Nasz stróż prawa jest przykładem nie tylko dobrego funkcjonariusza, ale również wzorem dla innych, jak można godzić pracę w policji z pasją do sportu i aktywnego trybu życia. Jego osiągnięcia na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdrój są powodem do dumy zarówno dla niego samego, jak i całej Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.
Załoga Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego serdecznie gratuluje aspirantowi osiągnięcia tak wspaniałego wyniku na tym wymagającym wydarzeniu. Jesteśmy dumni, że mamy takiego kolegę w naszych szeregach, a jego determinacja i zaangażowanie stanowią wzór do naśladowania dla wszystkich policjantów.
Gratulacje Marcin! Twoje osiągnięcia są inspiracją dla nas wszystkich!

 

  • Na zdjęciu widzimy wyniki z biegu policjanta.
  • Na zdjęciu widzimy nieumundurowanego policjanta w trakcie biegu.
  • Na zdjęciu widzimy wyniki z biegu policjanta.