Drukuj

Trwa nabór do konkursu „Twój Pomysł – Twoja Innowacja. Twórz lokalnie, myśl globalnie”. To propozycja dla uczniów dąbrowskich szkół średnich, którzy mają nietuzinkowe pomysły na przedsięwzięcia biznesowe, chcą się nimi podzielić i powiedzieć, jak wprowadzić je w życie.

Organizatorem konkursu „Twój Pomysł – Twoja Innowacja. Twórz lokalnie, myśl globalnie” jest miasto i Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z Dąbrowy Górniczej.

Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 projekty, a uczniowie mogą działać w drużynach maksymalnie 3 osobowych. Uczestników zgłasza nauczyciel, dyrekcja albo uczeń (za zgodą nauczyciela). Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 września drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły, imiona i nazwiska członków drużyny oraz imię i nazwisko opiekuna drużyny – nauczyciela.

„Twój Pomysł – Twoja Innowacja. Twórz lokalnie, myśl globalnie” składa się z kilku części.

 • Praktyczne Lekcje Przedsiębiorczości (25 września – 6 października):
  W szkołach biorących udział w konkursie odbędą się zajęcia z przedsiębiorczości prowadzone przez pracowników Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Celem tych lekcji jest rozbudzenie kreatywności uczniów i pomoc w pracy nad ich projektami.
 • Mentoring (6 października – 31 października):
  Każdy zespół będzie miał możliwość skorzystania z dwóch sesji mentoringowych. Mentorzy, doświadczeni przedsiębiorcy i specjaliści z różnych dziedzin, będą dostępni, aby pomóc uczniom rozwijać ich pomysły i przygotować projekty do prezentacji.
 • Szkolenie z prezentacji projektów (I połowa listopada):
  Po zakończeniu procesu mentoringu, uczniowie otrzymają dostęp do materiałów e-learningowych oraz wezmą udział w specjalnym szkoleni uprowadzonym przez Michała Kucharskiego, które odbędzie się w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Szkolenie pomoże uczniom przygotować się do efektywnego prezentowania swoich projektów.
 • Preselekcja (13 – 15 listopada):
  Po szkoleniu z prezentacji, jury dokona preselekcji wybierając trzy najlepsze projekty, które przejdą do etapu finałowego. Preselekcja odbędzie się w siedzibie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
 • Wielki Finał (29 listopada):
  Po preselekcji nadejdzie czas na prezentacje finałowe. Trzy najlepsze zespoły zaprezentują swoje projekty podczas gali finałowej, która odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. O zwycięstwie zadecyduje jury. Laureatów poznamy w czasie rozstrzygnięcia konkursu „Twój model biznesowy”.

Jak będzie wyglądał mentoring dla drużyn biorących udział w konkursie?

Mentorzy to doświadczeni przedsiębiorcy działający w różnych dziedzinach biznesu. Każdy z nich to osoba, która może dostarczyć wartościowych wskazówek i porad dla naszych młodych konkursowiczów.

Każdy z mentorów zaproponuje 3-4 terminy, kiedy będzie dostępny dla spotkań z zespołami. Każdy zespół będzie miał możliwość zarezerwowania maksymalnie dwóch spotkań z mentorami. Wybór mentora i terminu spotkania zostanie dokonany na podstawie preferencji zespołu i specjalizacji mentora. Zespoły będą mogły zarejestrować się na spotkania z mentorami poprzez system rezerwacji, który umożliwi sprawne i sprawiedliwe przypisanie terminów.

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości: tel. +48 785 656 419, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prezentacja sylwetek mentorów

16