Dąbrowska Policja wsparciem dla ofiar przestępstw - trwa Tydzień Pomocy
Za oknem zima jeszcze trzyma, ale w sercach mieszkańców Dąbrowy Górniczej już wkrótce rozpali się płomień nadziei. Od 19 do 25 lutego odbędzie się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem – inicjatywa, która jest niczym most łączący potrzebujących z profesjonalną pomocą.
  1. Akcja jest koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości i wpisuje się w obchody ustanowionego na 22 lutego Dnia Ofiar Przestępstw.
  2. W Dąbrowie Górniczej policjanci będą pełnić dyżury, oferując wsparcie i porady.
  3. Porady prawne i psychologiczne będą dostępne w sądach, prokuraturach i innych instytucjach na terenie miasta oraz telefonicznie.
  4. Specjaliści z różnych dziedzin będą służyć pomocą ofiarom przestępstw i ich bliskim.
  5. Adresy organizacji oferujących wsparcie są dostępne dla zainteresowanych.

W sercu zimy, kiedy mróz stara się zdominować nasze dni, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej otrzymują szansę na wsparcie i zrozumienie. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to nie tylko chwilowa akcja, ale przede wszystkim przypomnienie, że solidarność i pomocna dłoń są zawsze w zasięgu ręki.

Ta inicjatywa to przede wszystkim szansa na bezpłatne porady prawne i psychologiczne, które będą dostępne w najważniejszych punktach naszego miasta - w sądach, komendach policji, a także prokuraturach. Specjaliści, tacy jak adwokaci, psycholodzy, kuratorzy sądowi zaoferują swoją wiedzę i wsparcie, by przełamać bariery i pomóc osobom, które doświadczyły przestępstwa.

Oprócz wsparcia specjalistycznego, nieocenioną wartość stanowi również możliwość skontaktowania się z policją w każdym momencie w wyznaczonych godzinach. Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej otwiera swoje drzwi szeroko, podając konkretne numery telefonów, pod którymi można uzyskać natychmiastową pomoc. To gest otwartości i gotowości do niesienia pomocy, który z pewnością wielu mieszkańcom pozwoli poczuć się bezpieczniej.

W tych trudnych chwilach, kiedy światło nadziei zdaje się przygasać, Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem staje się jasnym promieniem, przypominającym, że w naszej społeczności nikt nie jest sam. To nie tylko tydzień dedykowany potrzebującym ale również potwierdzenie, że empatia, zrozumienie i współczucie mogą przełamać najciemniejsze chwile.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którzy czują, że mogą potrzebować takiej pomocy, do skorzystania z szansy, jaką daje ta akcja. Pamiętajcie, pierwszy krok może być trudny, ale nie jesteście sami. Wspólnie możemy zrobić kolejne, prowadzące do lepszego jutra.


Opierając się na: KMP Dąbrowa Górnicza