Skuteczne dermokosmetyki na łuszczycę

Łuszczyca to choroba przewlekła, charakteryzująca się występowaniem na zaczerwienionej skórze charakterystycznych łuszczycowych blaszek. Najczęściej obejmuje: łokcie, kolana, okolice lędźwi oraz owłosioną skórę głowy. Do tego dochodzi także świąd i ból, szczególnie w fazie zaostrzenia zmian. Rzadko, ale zdarza się, że dermatoza zajmuje całą powierzchnię ciała. Ta choroba może mieć 4 odmiany, a każda z nich wymaga regularnego kontaktu z lekarzem oraz właściwej pielęgnacji.

Czy można zapobiegać lub leczyć tę chorobę? Jakie są preparaty na łuszczycę?

W kilku krokach można tylko zmniejszać ryzyko nawrotów choroby, ale zapobiec się jej nie da. Ważna jest odpowiednia dieta (bez palenia papierosów i picia alkoholu), w zimne dni, trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze, ponadto należy unikać stresu. Niezwykle istotne okazują się systematycznie stosowane dermokosmetyki na łuszczycę.

Nie da się wyleczyć z tej choroby, celem terapii jest jedynie ograniczenie liczby zmian i zmniejszenie ryzyka nawrotu. W leczeniu łuszczycy w zależności od stopnia nasilenia objawów, można zastosować: leki keratolityczne, maść na łuszczycę (np. dziegciową), glikokortykosteroidy w postaci maści albo jako krem na łuszczycę, stosowane miejscowo, zazwyczaj w połączeniu z kalcypotriolem, fototerapię, a ponadto fotochemoterapię (tzw. PUVA), leki immunosupresyjne – podawane doustnie lub dożylnie (stosowane szczególnie w postaci umiarkowanej i ciężkiej oraz w łuszczycowym zapaleniu stawów), leczenie biologiczne – leki blokujące TNF alfa.

Na co dzień ważna jest regeneracja zniszczonych struktur i zatrzymanie nadmiernego procesu łuszczenia naskórka. W tym celu sprawdzą się emoliencyjne kosmetyki na łuszczycę. Zastanawiasz się, co będzie najlepsze, może specjalny balsam na łuszczycę? Czy zdajesz sobie z tego sprawę, że kluczowa kwestia to konsystencja oraz skład?

Skuteczne dermokosmetyki na łuszczycę – jakie składniki są ważne?

Dermokosmetyki na łuszczycę powinny wyróżniać się swoją formułą, bazującą na naturalnych składnikach aktywnych. Szczególnie ważne przy łuszczycy są:

 • Dziegieć brzozowy – regeneruje, niweluje problem łuszczenia, intensywnie odżywia. A także nawilża, zabija pasożyty oraz grzyby.
 • Ichtiol – silnie oddziaływuje na bakterie, łagodzi stany zapalne, zapobiega ich nawrotom. Wspiera proces regeneracji.
 • Betaina – aminokwas kojący podrażnienia. Szybko regeneruje, nawilża, ponadto uelastycznia skórę.
 • Kwas salicylowy – złuszcza martwy naskórek, działa silnie przeciwzapalnie, zabija grzyby i bakterie.
 • Kwas mlekowy – złuszcza martwy naskórek, oczyszcza pory, silnie nawilża. Eliminuje infekcje skórne, działa przeciwbakteryjnie. Co też ważne zapobiega tworzeniu się zaskórników, przywraca prawidłowe pH, odżywia skórę, a także uodparnia ją na wpływ czynników zewnętrznych.
 • Bisabolol – ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, regeneracyjne, łagodzące. Likwiduje świąd, jak również uczucie ściągnięcia, efektywnie odżywia.
 • Pirokton olaminy – działa przeciwzapalnie, ściągająco, regeneracyjnie, przeciwbakteryjnie i oczyszczająco. Reguluje pracę gruczołów łojowych, ponadto przywraca skórze właściwe pH.
 • Arginina – naturalny aminokwas, który łagodzi podrażnienia, koi i przyspiesza gojenie ran. Silnie oddziałuje na układ krwionośny, stymuluje jego poprawną pracę. Nawilża, wspiera regenerację oraz odbudowę naskórka.

Powyższe składniki znajdziesz w zestawie Psorisel marki Verdelove.

Profesjonalne kosmetyki na łuszczycę z firmy Psorisel od Verdelove

Profesjonalne kosmetyki na łuszczycę z firmy Psorisel od Verdelove

Wybierz kosmetyki na łuszczycę Psorisel ze specjalnie dobranymi składnikami, by skutecznie walczyć z problemem. Dzięki nim uda Ci się przywrócić skórze dobrą kondycję i pozbyć się uciążliwych objawów choroby.

 • Szampon na łuszczycę Psorisel – ma w sobie np. dziegieć brzozowy, gruntownie oczyszcza skórę głowy i włosy, łagodzi problem nadmiernego łuszczenie skóry oraz uciążliwego swędzenia.
 • Emulsja na noc Psorisel – bogaty w pirokton olaminy, działa antyhistaminowo, szybko regeneruje.
 • Płyn do skóry głowy Psorisel – zawiera argininę, redukuje łuski i złuszcza martwy naskórek.

Preparaty na łuszczycę od Verdelove mitygują objawy dermatozy.

Kosmetyki do skóry z łuszczycę kupisz na: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/luszczyca/

Kosmetyki do skóry z łuszczycę

Marka Verdelove

To polski producent kosmetyków, który bardzo często współpracuje z dermatologami, co ułatwia tworzenie efektywnych produktów na najróżniejsze skórne problemy, nadające się do stosowania także przez osoby skłonne do alergii oraz podrażnień. Składy opieramy na naturalnych składnikach aktywnych. Dokonaj zakupów na stronie internetowej verdelove.pl.

Kosmetyki i dermokosmetyki VERDELOVE są dostępne również na stronie internetowej APTELIA.

Kosmetyki i dermokosmetyki VERDELOVE