PKZ Dąbrowa Górnicza zaprasza na Dni Śląskich Kin Studyjnych
Zapraszamy na niezwykłe święto kinematografii! Już w czwarty weekend maja, miłośnicy filmów studyjnych będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych seansach i wydarzeniach podczas Dni Śląskich Kin Studyjnych.
  1. Debiutująca inicjatywa wspierana przez Śląskie Towarzystwo Filmowe.
  2. Specjalne projekcje filmowe i oprowadzania filmowe w dniach 25-26 maja.
  3. Wśród wyświetlanych filmów znajdą się międzynarodowe hity, jak "Spirited away" oraz premiera "Return to Reason".
  4. Bilety na wszystkie seanse w cenie 15 złotych.

Śląskie kina studyjne, inspirując się podobnymi wydarzeniami w innych miastach, postanowiły zainaugurować własne święto filmowe. Celem Dni Śląskich Kin Studyjnych jest promocja lokalnych kin studyjnych oraz podkreślenie ich roli na kulturalnej mapie regionu.

Program wydarzenia jest bogaty i zróżnicowany. Pierwszy dzień, tj. 25 maja, rozpocznie się od pokazu kultowego japońskiego anime "Spirited away" w wersji z dubbingiem. Następnie uczestnicy będą mieli szansę na udział w filmowym oprowadzaniu, które pozwoli lepiej zrozumieć kulisy kinematografii. Dzień zakończy się pokazem filmu "Na samym dnie" – dramatu z 1970 roku.

Drugi dzień festiwalu, 26 maja, również zapowiada się emocjonująco. Po porannym seansie "Spirited away", na ekranach pojawi się francuski eksperymentalny musical "Return to Reason". Wieczór umili horror psychologiczny "Opętanie", przed którym przewidziano krótkie wprowadzenie doktora Grzegorza Marcinkowskiego.

To wyjątkowa okazja, aby nie tylko obejrzeć doskonałe filmy, ale również zanurzyć się w atmosferze prawdziwego kinomania. Organizatorzy zapraszają wszystkich, dla których kino jest nie tylko rozrywką, ale także sztuką i sposobem na głębsze zrozumienie świata i ludzkich emocji.


Źródło: PKZ Dąbrowa Górnicza