Policja Dąbrowa Górnicza ostrzega: „Seniorze, nie daj się oszukać!” - debata o bezpieczeństwie
Seniorzy uczą się unikać oszustw – ważne spotkanie z policją

Zwiększenie świadomości seniorów w zakresie zagrożeń, jakie niesie ze sobą nowoczesny świat, było głównym celem spotkania zorganizowanego przez policję. W ramach debaty "Seniorze, nie daj się oszukać!" eksperci przedstawili metody zapobiegania najczęstszym oszustwom.

  1. Zagrożenia takie jak wyłudzenia pieniędzy, kradzież tożsamości i oszustwa telefoniczne były omawiane.
  2. Policjanci przekazali wskazówki, jak rozpoznać oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”.
  3. Uczestnicy zostali zachęceni do korzystania z aplikacji wspierających bezpieczeństwo, np. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
  4. Debata zakończyła się aktywną dyskusją i wymianą doświadczeń między seniorami a policjantami.

Podczas spotkania w Dziennym Domu Seniora, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, w tym podkom. Damian Korczyński, asp. Andrzej Majcher oraz sierż. szt. Paweł Czekalski, przedstawili różne scenariusze oszustw. Podkreślali, jak ważne jest zgłaszanie podejrzanych zdarzeń oraz jak korzystać z dostępnych narzędzi do komunikacji z policją, takich jak aplikacja „Moja Komenda”.

Ważnym elementem spotkania była prezentacja kampanii „#Znam te numery”, mającej na celu edukację seniorów w zakresie rozpoznawania potencjalnych zagrożeń. Policjanci zaprezentowali również filmy edukacyjne, pokazujące typowe metody działania oszustów. To wszystko miało za zadanie przygotować seniorów do samodzielnego rozpoznawania i unikania zagrożeń w przyszłości.

Dyskusja, która zakończyła spotkanie, pokazała duże zaangażowanie i zainteresowanie ze strony seniorów, którzy aktywnie zadawali pytania i dzielili się swoimi obawami. To spotkanie to kolejny krok w kierunku budowania bezpiecznej przestrzeni dla naszych starszych mieszkańców, którzy coraz częściej stają się celami dla oszustów.


Według informacji z: Policja Dąbrowa Górnicza