MKS przegrał środowe spotkanie ze Stelmetem Zielona Góra, ale walka trwa. Kolejne starcie w piątek.

Ćwierćfinały koszykarskiej ekstraklasy rozpoczęły się w długi weekend. Dąbrowianie grają w nich ze Stelmetem Zielona Góra. Pierwszy mecz, 3 maja, wygrali zielonogórzanie. Dwa dni później górą był MKS Dąbrowa Górnicza. Po tym rywalizacja przeniosła się do Dąbrowy.

Środowe starcie, przez większość czasu, było wyrównane. Przed końcem drugiej kwarty gospodarze wysunęli się na prowadzenie i na przerwę zeszli z przewagą 7 „oczek”. Po zmianie połów zielonogórzanie odrabiali straty. W ostatniej kwarcie przybywało punktów na ich koncie, a MKS-owi drastycznie spadła skuteczność. Tym sposobem goście doprowadzili do wysokiego zwycięstwa 99:79.

W tej rundzie walka trwa do trzech zwycięstw. Spotkanie numer cztery odbędzie się w piątek w hali „Centrum” o godz. 17.45.

Dla dąbrowian to wielkie wyzwanie i ostatnia szansa, by pozostać w grze. Jeżeli przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę, decydujący pojedynek odbędzie się 13 maja w Zielonej Górze.

Bilety na piątkowy mecz dostępne online i w kasie przed spotkaniem.

3.mecz play off
MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Enea BC Zielona Góra 79:99 (29:28, 24:18, 18:32, 8:21)