Na targowisku miejskim policja zatrzymała handlarzy z prawie 1 550 podrobionymi produktami

Podczas kontroli na targowisku miejskim w Dąbrowie Górniczej funkcjonariusze odkryli stoisko, na którym sprzedawano towary z podrobionymi logo znanych marek — setki ubrań i perfum trafiły do zabezpieczeń. Atmosfera miejsca zmieniła się z handlowej w policyjną w ciągu kilku minut.
- Targowisko miejskie i stoisko z podrobionymi markami
- Dąbrowa Górnicza i zatrzymanie dwóch obywateli Bułgarii
Targowisko miejskie i stoisko z podrobionymi markami
Na terenie targowiska policyjne działania przeprowadzili funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Na jednym ze stoisk ujawniono odzież i perfumy opatrzone nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. W efekcie do policyjnego magazynu trafiło blisko 900 sztuk odzieży oraz niespełna 650 sztuk perfum — razem niemal 1 550 przedmiotów.
Sprzedawane towary wyglądały jak produkty znanych producentów, jednak policjanci ustalili, że są to podróbki. Towary zostały zabezpieczone jako dowód, a stoisko natychmiast zlikwidowano, by uniemożliwić dalszy obrót podróbkami.
Dąbrowa Górnicza i zatrzymanie dwóch obywateli Bułgarii
W związku ze sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, obywatele Bułgarii zostali doprowadzeni do komendy. Jeden z zatrzymanych to 30-letni mężczyzna, który przyznał się, że towar należał do niego i planował jego sprzedaż. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi.
Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a gdy działanie ma na celu osiągnięcie korzyści majątkowej — nawet do 5 lat. Policja podkreśla, że handel podróbkami szkodzi legalnym przedsiębiorcom i wprowadza w błąd kupujących, dlatego działania przeciwko takim praktykom będą kontynuowane. Sprawa trafi do sądu, gdzie zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny.
na podstawie: Policja Dąbrowa Górnicza.
![]()
Ostatnie Artykuły

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Ceramika rusza pierwsza. Pałac Kultury Zagłębia otwiera zapisy na zajęcia

Ostatni wakacyjny weekend pełen muzyki, sportu i tańca w Dąbrowie Górniczej

Iwona Wilk została Superdąbrowianką. Za tym tytułem stoi 20 lat pracy

Policjanci z Dąbrowy Górniczej najlepsi. Finał miał drugi cel

Tłumy po zastrzeżenie numeru PESEL. Urząd uruchomił dodatkowe stanowiska

Dąbrowa Górnicza świętowała 110-lecie. Finał odbył się w Parku Zielona

Dziewięć zdarzeń w Dąbrowie Górniczej. Hulajnoga to nie zabawka

113 wykroczeń w Dąbrowie Górniczej. Kierowcy łamali przepisy przy przejściach

Borówka może przetrwać mróz, a mimo to uschnąć. Problem zaczyna się jeszcze przed zimą

Remiza w Trzebiesławicach dostanie AED. Mieszkańcy przejdą szkolenia

39-latek na hulajnodze przekroczył limit i miał blisko promil alkoholu

Plan dla Dąbrowy Górniczej powstaje z udziałem mieszkańców

Nowy sezon zajęć w Dąbrowie Górniczej. Zapisy ruszają turami
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jadwigi Królowej w Dąbrowie Górniczej - msze, kancelaria, sakramenty
- Komisariat Policji w Dąbrowie Górniczej - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Dąbrowskie Wodociągi w Dąbrowie Górniczej - kontakt, godziny, informacje
- ZUS Inspektorat w Dąbrowie Górniczej - kontakt, godziny i e-usługi
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Nr 3 w Dąbrowie Górniczej - kontakt, zakres działania, skargi
- Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej - kontakt, filie, karta biblioteczna i katalog online
