Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Dzisiaj najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zdawali swój pierwszy egzamin w życiu. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej spotykali się z dziećmi i przeprowadzili egzamin praktyczny w celu uzyskania karty rowerowej. Wszystkim udało się pomyślnie przejść sprawdzian.

Dzięki coraz lepszej infrastrukturze miasta i wzrastającej liczbie kilometrów ścieżek rowerowych w naszej aglomeracji jazda na jednośladzie także wśród dzieci stała się bardzo popularna. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zdawali dziś swój pierwszy egzamin w życiu. Zgodnie z obowiązującym prawem osoba, która ukończyła 10 lat, a nie ma ukończonych jeszcze lat 18, może jeździć rowerem po drogach publicznych wyłącznie wtedy, gdy posiada kartę rowerową.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej numer 21 w Ząbkowicach, 37 młodych rowerzystów z tej placówki oraz 10 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 6 w Tucznawie przystąpiło najpierw do testu wiedzy, a później do egzaminu praktycznego na Kartę Rowerową. Dla wszystkich prawomocnych już uczestników ruchu drogowego egzamin skończył się pomyślnie. Gratulujemy i życzymy szerokiej drogi!

W trakcie egzaminów mundurowi z dąbrowskiej drogówki przypomnieli dzieciom, że wychowanie komunikacyjne polega nie tylko na nauczeniu się przepisów na pamięć, ale też na rozumieniu sensu nakazów i zakazów oraz umiejętności wykorzystania tej wiedzy na drodze. Zwrócono uwagę na to, że ważnym elementem jest też uświadomienie potrzeby poszanowania innych uczestników ruchu drogowego.

  • Grupa zdająca egzamin na kartę rowerowa, pisząca egzamin .
  • Grupa zdająca egzamin na kartę rowerową.
  • Policjant i chłopiec zdający egzamin na kartę rowerową.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.45 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu.

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu. (format mp3 - rozmiar 868.48 KB)