Wirtualne biuro w Warszawie to opcja, nad którą zastanawia się wielu początkujących przedsiębiorców. Choć rozwiązanie to wydaje się mieć wiele plusów, pojawia się także obawa - czy naprawdę warto rejestrować swoją firmę na zewnętrzny adres? Niektórzy obawiają się utrudnień z tego powodu czy problemów z korespondencją. Z drugiej strony, firma z siedzibą w stolicy z pewnością może liczyć na większy prestiż.
Dla kogo wirtualne biuro to dobre rozwiązanie?
Decyzja o założeniu wirtualnego biura powinna być zawsze podejmowana osobiście, z uwzględnieniem wszystkich za i przeciw. Są jednak grupy ludzi, dla których rozwiązanie to może okazać się w szczególności korzystne. Chodzi głównie o freelancerów czy copywriterów, którzy pracują zdalnie, a wynajmowanie tradycyjnego biura jest dla nich zwyczajnie nieopłacane. To także dobre rozwiązanie dla start-upów, które chcą zaoszczędzić na wynajmie czy osób, które mieszają za granicą, ale zależy im na polskim adresie przedsiębiorstwa. Oczywiście, jest alternatywa w postaci podania swojego adresu domowego. Nie każdy jednak chce to robić. Są także osoby, które nie posiadają stałego lokum. Warto też mieć na uwadze, że e-biuro pozwala na wybranie prestiżowej lokalizacji. Wirtualne biuro w Warszawie sprawi, że klienci i kontrahenci będą traktować dane przedsiębiorstwo z większym szacunkiem i uwagą.
Na co można liczyć decydując się na e-biuro?
Firmy, które zajmują się prowadzeniem wirtualnych biur zapewniają przede wszystkim adres do rejestracji działalności gospodarczej oraz adres do korespondencji. W zakres ich czynności wchodzi także obsługa poczty przychodzącej, powiadomienie o przesyłkach, a także możliwość wykonywania innych czynności biurowych jak skanowanie czy drukowanie. Niektóre firmy udostępniają pod swoim adresem salę konferencyjną do spotkań biznesowych, z której można skorzystać. Czasem można skusić się również na dodatkowe usługi np. z zakresu księgowości czy odbieranie połączeń telefonicznych. Choć wirtualnie biuro w Warszawie przynosi potencjalnie wiele zalet, trzeba zachować czujność. Należy dokładnie przeczytać umowę przed podpisaniem i zapoznać się z warunkami współpracy. Dobrze także mieć na uwadze, w jakich godzinach i dniach dane biuro pracuje. Nie będzie ono odpowiadać na nasze zapytania o każdej porze, dwadzieścia cztery godziny na dobę.
Wirtualne biuro w Warszawie z prestiżową lokalizacją? To jak najbardziej możliwe i pod wieloma względami korzystne. Należy jednak zdecydować się na usługi firmy, która jest wiarygodna i w przejrzysty sposób informuje o warunkach współpracy. To bardzo ważne, ponieważ e-biuro staje się wizytówką danego przedsiębiorstwa. Przepływ informacji i poczty powinien być bez zarzutów. Decyzję warto więc podjąć na spokojnie, dokładnie zapoznając się z dostępnymi możliwościami. Po dokonanym wyborze ciężko będzie o jego zmianę - w końcu przedsiębiorstwo zostanie przypisane do konkretnego adresu i lepiej, aby pozostał on na stałe. E-biuro jest na ogół rezerwowane na dłuższy okres czasu np. rok lub dwa lata.