Policja Dąbrowa Górnicza: TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

1 min czytania

W środę w Szkole Podstawowej nr 21 w Dąbrowie Górniczej odbyły się eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do rywalizacji stanęło 40 uczniów ze szkół podstawowych wyłonionych z poprzedniego etapu. Ideą sportowej rywalizacji było propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem Jednośladem Bezpiecznie Do Celu”.

W środę funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wraz z policjantami dąbrowskiej drogówki czuwali nad prawidłowością odbywających się eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do zawodów stanęli uczniowie ze szkół podstawowych kilku powiatów i pobliskich miast, wyłonionych w eliminacjach, które odbyły się na szczeblu miejskim.
Każdy z zawodników musiał przejechać na rowerze tor sprawnościowy, zbierając jak najmniej punktów karnych. Poziom zmagań był wysoki, co świadczy o doskonałym przygotowaniu wszystkich uczestników. Eliminacje wyłoniły zwycięzcę z powiatu zawierciańskiego, który zakwalifikował się etapu okręgowego.

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej, dabrowa.slaska.policja.gov.pl/ka8/informacje/wiadomosci/336057,TURNIEJ-BEZPIECZENSTWA-RUCHU-DROGOWEGO.html

Autor: krystian