Jakie atrakcje zaplanować na wieczór kawalerski w górach?

Zorganizowanie wieczoru kawalerskiego to duże wyzwanie. Aby przyszły pan młody zapamiętał go na całe życie, warto zaplanować coś wyjątkowego. Oczywiście cała ekipa musi się przede wszystkim dobrze bawić. Dzisiaj impreza w klubie to za mało, dużą popularnością cieszą się wyjazdy na wieczór kawalerski w góry. Na jakie atrakcje można wówczas liczyć?

Paintball na wieczór kawalerski w górach

Faceci lubią „strzelanki”, gry strategiczne i rywalizację. Co to wszystko łączy? Paintball! To doskonała atrakcja na zabawę w męskim gronie, także podczas wieczoru kawalerskiego. Czy w górach znajdzie się baza, w której można zagrać w paintball? Oczywiście, że tak! Można spędzić wieczór kawalerski na paintballu w Base Camp, który znajduje się w malowniczo położonej Istebnej. Tamtejsze pole paintballowe doskonale odzwierciedla klimat najlepszych „strzelanek”. Składa się z labiryntu z krętymi korytarzami, również ślepymi oraz części otwartej z licznymi barykadami. To doskonała przestrzeń do sprawdzenia się w układaniu taktyki, upewnianiu się, czy objęta strategia jest dobra, ale i okazja do postrzelania i podszlifowania umiejętności strzeleckich, a przede wszystkim – do dobrej zabawy. Paintball – niezależnie od okazji to sposób na ruch na świeżym powietrzu, rozładowanie stresu i podniesienie adrenaliny. Tego typu atrakcja w górach to dodatkowo czas spędzony w pięknych okolicznościach przyrody.

Park linowy a wieczór kawalerski

Parki linowe niesłusznie kojarzą nam się głównie z atrakcją dla dzieci. Owszem, wiele tego typu miejsc zostało stworzonych właśnie z myślą o najmłodszych, jednak są i takie, które stanowią wyzwanie nawet dla dorosłych. Czy to dobry pomysł na atrakcję na wyjazd w góry z okazji wieczoru kawalerskiego? Pewnie! To okazja do pokazania, jaką kto ma sprawność fizyczną. Można zamienić wspinaczkę w wyścigi na czas. Ranking pokaże, kto jest najzwinniejszy.

Tor przeszkód na wieczór kawalerski

Podobny cel można osiągnąć, udając się na leśny tor przeszkód. Jak to wygląda? Trzeba przejść ścieżkę, która naszpikowana jest wieloma różnego typu przeszkodami. Na torze można znaleźć takie zadania jak pokonywanie barykad, wspinanie się, przeskakiwanie, czołganie, przeciąganie opon, strzelanie do tarczy z łuku, broni itp. Tor przeszkód to nie tylko wyzwanie dla ciała, ale i sposób na rywalizację, a przede wszystkim – co na wieczorze kawalerskim najważniejsze – na dobrą zabawę.

Wyprawa quadami w wieczór kawalerski

Świetną atrakcją na wieczór kawalerski jest również przejażdżka po bezdrożach. Mężczyźni lubią jazdę na mocnych maszynach. Quady to dodatkowo zastrzyk adrenaliny. Jazda nimi całą ekipą pozwoli dostarczyć wielu wrażeń i dobrej zabawy. Wypożyczalnie quadów często dysponują trasami, na których można sprawdzić swoje umiejętności. W tego typu miejscach przygotowane są specjalne przeszkody do pokonania.

A jeśli nie quady, to może przejażdżka samochodami terenowymi? Off-road dostarcza wielu niesamowitych doznań. Przeprawa autem przez piaski, bagna, rzekę to ogromne wyzwanie. Zarówno dla pojazdu, jak i prowadzącej ją osoby.