Wykończenie tarasu – z jakich pomysłów skorzystać?

Problem polega na tym, że ludzie skupiają się na tym, aby ich taras był prześliczny, a nie za bardzo zwracają uwagę na to, aby taras był porządnie wykończony. Zniszczenie tarasu najczęściej się rozpoczyna od samej krawędzi. Warto zapoznać się z tym, jak wykończyć swój taras. Poznajmy pełne konkrety.

Spadek na tarasie

Woda musi spływać po tarasie. Właśnie po to wykonuje się na nim spadek. Niezmiernie ważne jest to, aby się skupić na tym, co się dzieje na krawędzi tarasu. Krople powinny się od krawędzi podłogi oderwać i spadać na ziemię. W żadnym wypadku nie może podciekać pod spód. Wiadomo, że z tarasu razem z wodą spływa także całe zanieczyszczenie. Nie możemy pozwolić na nieestetyczne zbieranie się brudu.

Wilgoć i brud sprawia, że z czasem płytki zaczynają się odklejać i w ogóle już to dobrze nie wygląda. Warto się pochylić nad płytkami z kapinosem. Brzeg w takiej płytce jest podwinięty pod spód. Dzięki temu woda spływa z tarasu i się odrywa na kapinosie właśnie. Takowe płytki mocowane są z wysunięciem poza samą płaszczyznę naszego tarasu. Musimy uzyskać wyraźną krawędź. Uda się, to gdy pionowe płytki wstawi się głęboko za kapinos.

Nie ma także niczego gorszego od zaniedbanego tarasu. Musimy pamiętać o tym, że położenie płytek to jedno, ale dbanie o nie również jest bardzo ważne. Powierzchnię należy czyścić w sposób regularny. Najbardziej należy się skupić na sprawdzeniu czystości fugi na brzegach.

Postaraj się o okapnik

Warto zaznaczyć, że nie każdy chce zastosować na swoim tarasie klinkier. Wynika to głównie z tego, że ma on mocno ograniczoną paletę kolorów, a także formatów. Obecnie najmodniejsze są płytki z gresu. Gres sprawdza się świetnie właśnie na tarasie, czy też przy innych zewnętrznych zastosowaniach. Wówczas trzeba zabezpieczyć krawędzie. Większość fachowców kładzie płytki w ten sposób, że płytka pozioma wystaje co nieco, a pod nią wsuwa się na styk pionową płytkę.

Dzięki takiej technice powstaje bardzo ładny narożnik. Narożnik sam w sobie jest ładny, ale bardzo trudno się go uszczelnia. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego okapnika wzdłuż aluminiowej, czy też stalowej blachy. Jak wygląda takowy okapnik? Jest to po prostu okapnik w formie poziomego pasa blachy ze specjalnym podgięciem na zewnątrz.

Absolutnie każdy fachowiec wie, co to jest. Dobry specjalista także zadba o to, aby wraz z biegiem czasu na naszym tarasie nie działo się nic niechcianego oraz niepożądanego. Nie ma po prostu na to miejsca. Warto wiedzieć, że należy zwrócić uwagę na każdy szczegół. Czasami element, który na pierwszy rzut oka jest całkowicie niezauważalny, okazuje się niezmiernie ważny w całej posadzce. Właśnie dlatego takie ważne jest wybranie naprawdę sprawdzonych fachowców. Dobrą firmę poznamy po nieco wydłużonych terminach realizacji, rozbudowanym portfolio, a także po pozytywnych opiniach w sieci.

Jeśli wszystko oceniamy jak najbardziej na plus, to możemy śmiało zdecydować się na tego rodzaju współpracę. Mamy nadzieję, że wiesz już, jak wykończyć swój taras!