Drukuj

300 dąbrowskich seniorów zostanie objętych programem teleopieki. W jego ramach otrzymają specjalne elektroniczne opaski, dzięki którym można m.in. wezwać pomoc, kiedy wydarzy się coś niepokojącego.

Program skierowany jest do mieszkańców po 65 roku życia. W jego ramach, bezpłatnie zostaną udostępnione im elektroniczne urządzenia, noszone na ręce, wyposażone w wiele funkcji pomagających zadbać o bezpieczeństwo użytkownika.

Opaski posiadają m.in. możliwość monitorowania pulsu, lokalizator GPS, detektor upadku czy przycisk SOS. W sytuacji, gdy dzieje się coś niepokojącego, senior może połączyć się głosowo z asystentem. Również asystent, jeśli dostanie sygnał z urządzenia, że np. osoba starsza mogła się przewrócić, ma możliwość połączenia się i sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku.

Zainteresowani udziałem w programie mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerami: 571 332 290 i 571 332 363.

Program współfinansowany jest z rządowych środków w ramach „Korpusu Wsparcia Seniora”. W jego pilotażowej, zeszłorocznej odsłonie, w Dąbrowie Górniczej uczestniczyło 100 osób.