Drukuj

Zakończył się remont filii bibliotecznej przy ul. Pocztowej 3 w Łośniu. W efekcie dzielnica zyskała przyjazną i nawiązującą do historii Łośnia przestrzeń, którą przez kolejne lata będzie służyć mieszkańcom.

Celem zmiany w Filii nr 13 było stworzenie jasnego, przestronnego wnętrza, którego aranżacja nawiązuje do nazwy i historii dzielnicy Łosień.

– Zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym czytelnik będzie czuł się swobodnie. Dzięki wykorzystaniu przestrzeni przed wypożyczalnią udało się uzyskać dodatkowe miejsce, w którym osoby odwiedzające filię będą mogły w spokoju przejrzeć bieżące tytuły prasy – mówi Marta Hossin, pracownica Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej.

Wymienione zostały regały na książki, filię wyposażono w nowe meble: fotele dla czytelników, mebelki dziecięce, nowy komputer, ladę biblioteczną, regał na prasę, czy namiot tipi dla najmłodszych. Co w kontekście miejsca wydaje się najważniejsze: wzbogacono także księgozbiór m.in. o książki przyrodnicze, z zakresu zdrowia, psychologii i dietetyki.

Elementy dekoracyjne i kolorystyka wnętrza nawiązują do nazwy dzielnicy, czytelnik będzie mógł, choć na chwilę przenieść się niemal w sam środek Puszczy Łosieńskiej, gdzie obok przyrody główne miejsce odgrywa przede wszystkim literatura.

– Lubię czasem obejrzeć wyścig F1, ale od dziś będą fanem F13 – żartobliwie ocenił efekt prac w łosieńskiej bibliotece prezydent Marcin Bazylak. – Mam nadzieję, że to wszystko – wraz z przemiłą obsługą – sprawi, że F13 po remoncie będzie jeszcze częściej odwiedzana, a czytelnictwo w Łośniu wzrośnie – dodał prezydent.