Seniorzy przejmują miasto: święto w Fabryce Pełnej Życia!
Najbliższy weekend wypełniony jest atrakcjami dla mieszkańców. W Dąbrowie Górniczej każdy znajdzie coś dla siebie – od wydarzeń sportowych, przez kulturalne, po rekreacyjne. Przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych propozycji na piątek, sobotę i niedzielę.
  1. Dąbrowski Dzień Seniora – piątek, godz. 14:00
  2. Noc Siatkojańska – sobota, godz. 18:00
  3. Joga na trawie – niedziela, godz. 10:00
  4. Kibicuj biało-czerwonym – niedziela, godz. 15:00

W piątek, 14 czerwca, o godzinie 14:00, na Placu Wolności rozpocznie się Dąbrowski Dzień Seniora. Barwny korowód poprowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą wyruszy w stronę Fabryki Pełnej Życia, gdzie Prezydent Miasta symbolicznie przekaże seniorom klucze do miasta. Na miejscu powstanie Miasteczko Senioralne, które zaoferuje liczne atrakcje, a wieczór zakończy Potańcówka, którą poprowadzi DJ Johnny.

W sobotę, 15 czerwca, w Fabryce Pełnej Życia od godziny 9:00 odbędzie się 3 Przystanek Śląskiej Ligi Breakingu. To doskonała okazja, aby zobaczyć na żywo młodych i utalentowanych tancerzy z całego województwa śląskiego. Późnym popołudniem, o godzinie 18:00, w Parku Zielona rozpocznie się Noc Siatkojańska – turniej siatkówki plażowej, który odbędzie się pod osłoną nocy. Uczestnicy będą rywalizować w wyjątkowej atmosferze przy dźwiękach housowej muzyki, a na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 10.000 zł. Dla kibiców przygotowano strefę relaksu z leżakami, kocami, smacznym jedzeniem i leczniczymi masażami.

W niedzielę, 16 czerwca, od godziny 10:00 w Fabryce Pełnej Życia odbędą się bezpłatne zajęcia jogi na trawie, prowadzone przez instruktorów z Chaty Jogi. Jest to doskonała okazja, aby spróbować tej formy aktywności w wyjątkowej, postindustrialnej scenerii. O godzinie 15:00 w tym samym miejscu ruszy Strefa Kibica, gdzie na dużym ekranie będzie można obejrzeć mecze piłkarskich mistrzostw Europy i kibicować biało-czerwonym. Przed meczem Polski z Holandią, gościem Strefy Kibica będzie sędzia piłkarski Sebastian Jarzębak, który opowie o tajnikach systemu VAR.

Tego samego dnia, również o godzinie 15:00, w Domu Kultury Ząbkowice odbędzie się Dzień Chemika, obchodzony z okazji 140-lecia Huty Szkła Gospodarczego Ząbkowice. Wydarzenie to będzie nie tylko lekcją historii przemysłowej Dąbrowy Górniczej, ale także okazją do wspomnień dla byłych pracowników hut szkła.

Na zakończenie weekendu, o godzinie 12:00, Pałac Kultury Zagłębia zaprasza na spotkanie pt. "Jak architektura budowała nowy świat?", organizowane przez Stowarzyszenie Wrazidlok. Spotkanie poświęcone będzie roli architektury w socjalizmie, a także historii Pałacu Kultury Zagłębia.

Nie przegapcie tych wydarzeń – najbliższy weekend w Dąbrowie Górniczej zapowiada się niezwykle intensywnie i różnorodnie!


Opierając się na: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej