Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ma zaszczyt zaprosić na uroczystą premierę spektaklu "Kartoteka", w reżyserii Grzegorza Kwasa.
Obsadę spektaklu stanowią aktorzy-amatorzy, którzy swoją przygodę z teatrem rozpoczęli w Bibliotece Głównej podczas warsztatów teatralnych.
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek rozpocznie się 17.06 o godz. 20:00 pod adresem: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/Start/place/1
 

w które wierzył bohater, o tym jak straciły one swój autentyczny sens, a funkcjonują jedynie w wyświechtanych frazesach.

Grzegorz Kwas – reżyser spektaklu „Kartoteka” (T. Różewicz) w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej funkcjonującej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej.  Absolwent PWST w Krakowie (1996). Zadebiutował w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie w spektaklu „Wilki i owce” w reż. J. Peszka rolami Pawlina Sawielicza, Wukoła Naumowicza Czugunowa (1995).Dwukrotnie otrzymał nagrodę publiczności za rolę w spektaklu „ Dzika Róża” pracując w Teatrze im. Stefa Żeromskiego w Kielcach. Za rok 2000 otrzymał nagrodę im. Leona Schillera dla młodych artystów sceny, przyznawaną przez ZASP. Jego kariera rozwija się zarówno na deskach teatralnych jak i w filmie. Obecnie związany jest z Teatrem Zagłębia, gdzie występuje w stałym repertuarze.

 

kartoteka afisz