UM Dąbrowa Górnicza: Kazdębie dobre dla biznesu
Z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach miasto przygotowujeznakomicie zlokalizowane i uzbrojone tereny inwestycyjne. Nowa strefa aktywności gospodarczej powstającana Kazdębiu była już promowana między innymi na targach nieruchomości komercyjnych w Monachium. Kluczem do sukcesu są tutaj niewielkie działki dla małych i średnich inwestorów , którzy szukają dobrze skomunikowanych terenów.
Na kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych na Kazdębiu miasto pozyskało blisko 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego. Dzięki temu wsparciu grunty zostały zniwelowane i całkowicie uzbrojone.
** Dla inwestorów przygotowaliśmy dwanaście działek o wymiarach od 0,5 do 1,2 hektara.** To idealna propozycja dla małych i średnich firm, które poszukują właśnie takich gruntów. Tereny są znakomicie skomunikowane z najważniejszymi arteriami przebiegającymi nie tylko przez Dąbrowę Górniczą, ale także całe województwo śląskie mówi Paweł Zygmunt z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.
Grunty na Kazdębiu są uzupełnieniem dąbrowskiej oferty dla inwestorów. Strefa w Tucznawie jest bowiem przeznaczona dla większych firm, które potrzebują rozległych terenów pod budowę dużych linii technologicznych i produkcyjnych.
Kazdębie leży bardzo blisko Tucznawy. Obydwa tereny są ze sobą dobrze skomunikowane. To znakomita sytuacja dla małych i średnich firm podwykonawczych pracujących na rzecz dużych zakładów ulokowanych w Tucznawie** wyjaśnia Paweł Zygmunt.**
Miasto rozpoczęło także promocję nowej strefy aktywności gospodarczej. Wykorzystano tutaj Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Poza tym strefa na Kazdębiu była prezentowana na stoisku Metropolii Śląskiej podczas największych w Europie tragów nieruchomości komercyjnych w Monachium Expo Real
** Zainteresowanie nowymi gruntami jest bardzo duże.** Mamy świadomość atrakcyjności tych działek, dlatego będzie-my dobierać inwestorów zgodnie z kierunkami zrównoważonego, gospodarczego planu rozwoju Dąbrowy Górniczej. Zależy nam na dobrych inwestorach, których produkcja nie będzie uciążliwa dla środowiska i oparta na nowoczesnych technologiach zapewnia Paweł Zygmunt.
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, dabrowa-gornicza.pl/, dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/kazdebie-dobre-dla-biznesu/
Autor: krystian