„Prześliczna Altowiolistka” to tytuł koncertu cyklu Kameralne Czwartki, którego bohaterką będzie Anna Krzyżak. Artystka przy akompaniamencie fortepianu zaprezentuje się 20 lutego o 18:00 w Sali Kameralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Muzyka zaliczana jest do dziedzin sztuk pięknych, jednak staje się ona jeszcze piękniejsza, jeśli niesie ze sobą pewne wartości, a wykonuje ją prześliczna alto, altowio, altowiolistka la la la… Prześliczna i niezwykle utalentowana Anna Krzyżak to instrumentalistka, która swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat. Od tamtego czasu jej podróż z altówką trwa, a artystka osiąga sukcesy w kraju i za granicą, występując na największych salach koncertowych Europy. Jej warsztat, estetyka gry i interpretacja utworów zyskały uznanie największych specjalistów z dziedziny muzyki klasycznej i kameralnej. Wśród nich byli m.in. jurorzy 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, którego Anna Krzyżak jest finalistką. Obecnie artystka kontynuuje edukację na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz daje koncerty z utworami najwybitniejszych mistrzów klasyki.

W Sali Kameralnej Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi już 20 lutego o 18:00. Tego wieczoru Anna Krzyżak, przy akompaniamencie pianisty Marcina Mogiły, zaprezentuje dzieła Johannesa Brahmsa i Sergiusza Prokofiewa we własnych, wyjątkowych aranżacjach. Nie potrzeba całej orkiestry, by przeżyć unikalne muzyczne emocje, co z pewnością udowodni dąbrowskiej publiczności utalentowana Anna Krzyżak. Więcej informacji oraz bilety w cenie 20 zł dostępne na www.palac.art.pl.

http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/kameralne-czwartki-przesliczna-altowiolistka

Bilety w cenie: 20 zł