Drukuj

W czwartek zmieniła się organizacja ruchu na fragmencie ul. Sobieskiego. To, co szczególnie pozytywnie odczują kierowcy, to możliwość jazdy we wszystkich kierunkach na nowym rondzie przy Powiatowym Urzędzie Pracy.

Między nowym rondem a skrzyżowaniem z ul. Chopina ruch odbywa się już obiema jezdniami. Na każdej z nich do dyspozycji kierowców jest po jednym pasie, a na drugim prowadzone są prace budowlane.

W kierunku Będzina jeździ się lewym pasem, pod którym wykonano kanalizację deszczową. W stronę centrum do ruchu przeznaczony jest prawy pas.

Najważniejsza zmiana to możliwość korzystania ze wszystkich relacji na rondzie przy PUP. Jadąc od Będzina, szczególnie ważne jest dopuszczenie skrętu w lewo, co pozwala na wjazd na nową drogę, prowadzącą za hutą Bankową w rejon dworca i ul. Kościuszki. Dzięki temu można m.in. ominąć odcinek ul. Sobieskiego, na którym trwają roboty drogowe, a także szybko dojechać do tunelu pod torami.

Nowa droga za hutą, a także centrum przesiadkowe przy stacji PKP oficjalnie do użytku oddane zostały w połowie kwietnia.