Drukuj

Od 16 do 22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności. Jest to największe coroczne wydarzenie poświęcone lokalnej promocji ekologicznego transportu miejskiego.

Z okazji ETM-u przygotowaliśmy dla Was specjalną „mobilnościową” grę miejską. Jej hasło przewodnie to „Wszystkie drogi prowadzą do centrum przesiadkowego”. O odpowiedni poziom emocji w trakcie zabawy zadbają aktorzy z Centrum Gier Furia.

Udział w grze jest bezpłatny, nie trzeba wcześniej się rejestrować. Wystarczy zgłosić się w godzinach 10:00-13:00 do punktu startowego zlokalizowanego w centrum przesiadkowym przy centralnym Dworcu PKP. Tutaj też skończy się gra, ale najpierw uczestnicy będą mieli za zadanie odwiedzić na trasie gry sześć punktów i rozwiązać zadania z zakresu ekologicznych środków transportu.

Punkty kontrolne będą zlokalizowane m.in. w parku Zielona, na Pogorii III i w Fabryce Pełnej Życia. Pomiędzy punktami można przemieszczać się w dowolny sposób (CO OCZYWISTE! za wyjątkiem pojazdów wyposażonych w silniki spalinowe). Zachęcamy do skorzystania z rowerów, hulajnóg i autobusów!

W punktach gry będzie trzeba rozwiązać zadania związane z transportem. Na uczestników czekać będą m.in. kalambury, tor przeszkód i gra memory. Niektóre z zadań będą w wersji elektronicznej (po zeskanowaniu kodu qr), więc pamiętajcie o zabraniu smartfonów.

Gra nie ma limitów czasowych, także zapraszamy całe rodziny – od noworodków po seniorów. Wystarczy zakończyć grę do godziny 16:00 i zgłosić się do punktu końcowego zlokalizowanego przy centralnym Dworcu PKP. Na każdego uczestnika czekają ekonagrody.

POBIERZ REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ