Szanowni Państwo,
Szczypta Hollywood w sercu Dąbrowy Górniczej? Tak, to możliwe już 15 lutego! Oto, co musisz wiedzieć, nim pałacowe drzwi zamkną się przed tobą.
  • Zdjęcia do filmu "Martwi przed świtem" zakłócą codzienną rutynę Pałacu Kultury.
  • Drzwi frontowe dostępne tylko do 14:00 – potem konieczne będzie używanie bocznych wejść.
  • Hol główny i pałacowe atrakcje zamknięte od godziny 14:00.
  • Specjalne instrukcje dla uczestników zajęć i wykładów.
  • Utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy pałacu.

W najbliższy czwartek, Pałac Kultury Zagłębia zamieni się w plan filmowy dla produkcji "Martwi przed świtem". Ten wyjątkowy dzień przyniesie ze sobą szereg zmian w funkcjonowaniu pałacu, które mieszkańcy Dąbrowy Górniczej powinni wziąć pod uwagę, planując swoje wizyty.

W pierwszej kolejności, dostęp do pałacu zostanie ograniczony. Do godziny 14:00 można będzie wejść jedynie przez główne drzwi, a potem tylko bocznymi od ul. Kościuszki. To jednak nie koniec zmian, gdyż hol główny zostanie całkowicie zamknięty dla odwiedzających, co oznacza, że nie będzie można skorzystać z kasy, kina czy punktu informacyjnego po tej godzinie.

Osoby zainteresowane zajęciami w ramach Edukacji Artystycznej i Kulturalnej również staną przed drobnymi utrudnieniami. Będą musiały skorzystać z wejścia bocznego i poczekać na instruktora przy BMS. Podobnie uczestnicy wykładu "Urokliwe Potwory" będą mieli nieco utrudniony dostęp – do sali 218 dotrą jedynie przez hol na I piętrze.

Z powodu realizacji zdjęć także na zewnątrz, wieczorne i nocne godziny mogą przynieść niespodziewane utrudnienia w ruchu drogowym w okolicach pałacu. Mimo tych przeszkód, twórcy produkcji i pałacowy personel robią co w ich mocy, by zminimalizować niedogodności dla mieszkańców i odwiedzających.

Choć filmowa gorączka może wydawać się kłopotliwa, jest to również szansa dla miasta na zabłyśnięcie na ekranach kin. Za wszelkie niedogodności Pałac Kultury serdecznie przeprasza, licząc na zrozumienie i cierpliwość wszystkich zainteresowanych.


Na podst. Pałac Kultury w Dąbrowie Górniczej