KMP Dąbrowa Górnicza: Turniej Bezpieczeństwa Drogowego w SP nr 21
W naszym mieście dzieci i młodzież mają okazję uczyć się bezpiecznego poruszania się po drogach. W Szkole Podstawowej nr 21 odbył się właśnie Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który przyciągnął licznych uczestników i obserwatorów.
  1. Turniej odbył się 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 21.
  2. Uczestnicy zmierzyli się z testami wiedzy o ruchu drogowym oraz torami przeszkód.
  3. Dąbrowscy policjanci pełnili funkcję sędziów, zapewniając bezpieczeństwo i sprawiedliwość.
  4. Szkoła Podstawowa w Kroczycach wygrała w dwóch kategoriach wiekowych.

Bezpieczeństwo na drogach to kluczowa umiejętność, której nauczanie zaczyna się od najmłodszych lat. Właśnie dlatego takie inicjatywy jak Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym mają tak wielkie znaczenie. W trakcie tego wydarzenia, uczniowie nie tylko sprawdzili swoje umiejętności w praktycznych próbach, ale i pogłębili wiedzę teoretyczną.

Zmagania młodych adeptów bezpieczeństwa drogowego były monitorowane przez doświadczonych sędziów - asp. szt. Rafała Stępnia oraz asp. Roberta Knopa z dąbrowskiej policji, co gwarantowało, że wszystkie zadania były oceniane z najwyższą starannością. To właśnie ich praca pozwoliła na sprawiedliwe i bezstronne wyłonienie zwycięzców.

Podczas rywalizacji, najmłodsi uczestnicy, czyli dzieci urodzone w 2012 roku i później, wykazali się znakomitą znajomością przepisów oraz zręcznością na torze przeszkód. Szkoła Podstawowa w Kroczycach stanęła na wysokości zadania, zdobywając pierwsze miejsce, natomiast Szkoła Podstawowa nr 12 w ZSP nr 2 w Mysłowicach i Szkoła Podstawowa nr 21 w Dąbrowie Górniczej zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W starszej grupie wiekowej (rocznik 2009-2011) historia powtórzyła się z triumfem uczniów z Kroczyc, którzy ponownie zdobyli złoto, a za nimi uplasowały się drużyny z Mierzęcic i Dąbrowy Górniczej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytej wiedzy i umiejętności, które niewątpliwie przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Warto podkreślić, że tego typu inicjatywy są nie tylko sprawdzianem dla młodych ludzi, ale także doskonałą okazją do zabawy i zdrowej rywalizacji.


Wg inf z: KMP Dąbrowa Górnicza